Senior Consultant III

Jiří Kupka

Ke každému člověku se snažím přistupovat individuálně a vnímat ho jako osobnost s vlastními cíli, potřeby a motivy. Charakterizuje mě lidskost, pečlivost a tah na cíl.

O mně

V roce 2005 jsem začal pracovat jako prodejce v zaměstnaneckém poměru u největšího prodejce elektroniky v té době. Vždycky mě bavilo komunikovat s lidmi. Během 2 let jsem se díky zkušenostem a obchodním výsledkům propracoval na pozici Vedoucí oddělení PC a Telekomunikací. Nastoupil jsem do nové pozice a měl tu čest otevřít nový obchod v Českých Budějovicích. Měl jsem tým lidí a odpovědnost za výsledky a osobnostní růst lidí u mě v týmu. Po 9 letech jsem dospěl k názoru, že je čas na změnu. Chtěl jsem od života mnohem víc, než jsem do té doby měl. Chtěl jsem víc času trávit s rodinou a zlepšit si životní úroveň. Chtěl jsem ovlivňovat svůj příjem. Měl jsem větší cíle, ambice a uvědomoval si, že na aktuální pozici a v zaměstnání si toto nikdy nesplním a osobnostně mě už nikam tato firma neposune. Nechtěl jsem jít dál cestou, která je slepá a tím ztrácet to nejcennější, co každý z nás má. A to je ČAS!!

DSC_6612

Jednoho dne se ke mně dostala příležitost, jak si v budoucnu SNY, CÍLE, ČAS pro mě a rodinu mohu splnit. Začal jsem podnikat ve financích. Na začátku jsem měl pochybnosti o tom, že dnes nejsou finance vnímány nějak pozitivně. Co víc, když v dnešní době řeknete finanční poradce, většině lidem naskočí pupínky. A toto jsem vnímal jako obrovskou příležitost a důvod se do této výzvy pustit. A protože nejsem člověk, co o tom jen chce mluvit, ale něco s tím začít dělat. Říkal jsem si: „Nejdříve se musíš někým stát, abys mohl něco mít“. A začal jsem na sobě makat. Vzdělávání jak odborné ze světa financí, tak osobní bylo na každodenním pořadu dne. Štvalo mě a štve mě, jací lidé se ve financích pohybují. Bez vzdělání, bez informací, nechtějí na sobě makat a prodávají pouze produkty. Pokládal jsem si otázky: „Jak je možné, že na poště si mohu založit životní pojištění, stavební spoření a jiné finanční produkty? Jakou službu a přidanou hodnotu pro klienty přináší pojišťovny, banky a ostatní finanční instituce? Kolik lidí zbohatlo tím, že měli peníze v bance? Jde bance o to, aby klient bohatnul a byl připravený na důležité životní situace nebo chce banka prodávat úvěry, BÚ s poplatky?“. Tyto otázky mi dávají sílu finanční poradenství změnit.

Chci napravit jméno finančního poradenství. Chci, aby bylo vnímané jako v zahraničí, kde je tato služba přirovnávaná k doktorům a právníkům. S každým klientem pracuji tak, aby byl každý rok bohatší. Aby měl ochráněný příjem, majetek a peníze. Měním Finanční poradenství na Finanční plánování! Jeden příklad: Lékárna vs. Klinika „Když Vás bolí hlava, kam většina lidí zajde? Nejspíše do lékárny, kde si koupí a je mu doporučený prášek. Druhá možnost je jít přímo na kliniku? Zde se Vám dostane vyšetření, zjistí se původ a pak se nasadí léčba“ Já dnes jsem klinika ve finančním plánování. Nejdříve každého mého klienta z analyzuji, zjistím jeho SNY, MOTIVY, CÍLE a PŘÁNÍ. Následně připravím řešení formou finančního plánu.

Kolik lidí má dneska svého kouče, který mu pomáhá, aby jeho život byl bohatší? 7. Když už dneska lidé říkají, že mají svého člověka, který se jim o finance stará, tak by obě strany měly vědět kam společně směřují. Co je jejich cílem spolupráce. Proč by měl vůbec mít každý člověk svého poradce? Toto jsou otázky, které si neustále pokládám. Chci, aby každý můj klient měl ochráněný výpadek příjmu i v době, kdy nemůže dlouhodobě pracovat. Aby během života budoval pravidelně aktiva, která mu budou v budoucnu generovat další příjem. Taková služba mi tu chybí a jen malé procento poradců a podnikatelů ve financích má tento správný postoj.

Osobně v tomto oboru vidím obrovskou podnikatelskou příležitost, a hlavně spoustu práce.
Jedno Motto na závěr:
„Příležitost je jako východ slunce. Pokud na něj budete čekat příliš dlouho, propásnete ho,“

Měním dějiny Finančního poradenství.

Už pár let se známe s Jirkou a díky němu jsme byli schopni si jako dva mladé lidi s dítětem zajistit krásný život. Můžu říct že jen díky němu jsme se odhodlali ke stavbě našeho krásného domku. Největší radost mi ale udělal pocit že vím že je moje rodina diky němu zajištěna a nemusim se ničeho bát. Sama se v oblasti financí vůbec neorientuju a proto jsem ráda když vim že se v klidu můžu obrátit na někoho jako je on kdo mi vždycky poradí a pomůže protože vim ze to dělá všechno pro mojí rodinu a ne pro sebe. Jirka je pro nás něco jako část naší rodiny protože bez něj by jsme neměli s moji rodinou nic. A proto ho s klidným srdcem můžu vřele doporučit.
Rodina Frdlíkova
Díky Jirkovi jsem zjistil, jak s financemi efektivně nakládat, jak zhodnotit svoje finance, skvělé je, že se Jirka nesoustředí jen na produkt ale kompletní řešení. Díky naší spolupráci mám dnes krásné bydlení, zajištění celé mé rodiny, spolupráce s Jirkou je prostě skvělá.
Martin Šašek
​Dříve jsem si myslel, ze mám svoje finance dobře pod kontrolou a ve své péči. Díky Jirkovi, jsem ale zjistil, že to tak není. Na základě Jirkovo výkladu jsem si uvědomil, jak je důležité mít někoho, kdo tomu rozumí a stojí na straně mojí. Ze začátku jsem byl trochu na rozpacích, protože mám alergii na finanční poradce, ale Jirka je odborník a vše dělá velmi dobře a hlavně komplexně plánuje.. Díky němu: Více rozumím financím, ale hlavně jsem zajištěný do budoucna. Díky moc Jirko a mohu jen doporučit ostatním!! Nechte si udělat finanční plán na míru!
Zdeněk Záleský
S Jirkou spolupracuji dlouhou dobu a pomohl mi v „rozjezdu dospělosti”. Nastavili jsme spolu kompletně celé finance, poradil mi, jak s financemi zacházet. Teď vím, že ve chvíli, kdy budu chtít stavět dům, mít děti anebo ať se stane něco čekaného či nečekaného, mám finance na dosah ruky (a to z vlastních zdrojů). S myšlením na budoucnost jsem začala velice brzy, a to jen díky Jirkovi. Když vím, že by někdo uvítal finanční pomoc tak doporučuji jedině jeho. Má lidské chápání a individuální přístup. I přes to, že se známe jen přes finance z něj nabývám pocit, přátelství.
Hanka Ambrůžková
previous arrow
next arrow
Slider

Kontaktujte Jiřího